KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367368
nr 1436 7368
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, 1977. Olja på pannå, 18x20, yttermått inklusive ram: 20x22 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:58:25
400 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren